Masszázsok

Szinergikus arc és test nyirokmasszázs

A manuális nyirokdrenázs megalkotója dr. Vodder volt, aki először 1936-ban Párizsban tárta a nyilvánosság elé eljárásást. Ténykedése igen nehezen indult, mert akkoriban a nyirokrendszer és a nyirokcsomók masszírozása tabu volt mind a masszőrök, mind az orvosok számára. A manuális nyirokdrenázs ma már tudományosan bebizonyított és elismert kezelő eljárás.

Nyirokmasszázs hatása:

A nyirokmasszázs más néven nyirokdrenázs /lymphodrenázs olyan speciális masszázs mely serkenti, aktivizálja a nyirok rendszer működését, a paraszimpatikus idegrendszer aktivitását.

A nyirokmasszázs célja:

A nyirokcsomók és a nyirok utak serkentésével, karbantartásával oly mértékig támogassuk a szervezetet, hogy képes legyen önállóan megbirkózni a nyirokkeringéssel, a szervezet méregtelenítésével, az immunrendszer megfelelő működtetésével.
A vérkeringést, a sejtek táplálék ellátását szívünk működése biztosítja. Immunrendszerünkről és a méreganyagok elszállításáról a nyirok rendszerünk gondoskodik.
A nyirokáramlást, a szövetekben uralkodó nyomás, a nyirok erek falának összehúzódása, a nyirokerekben lévő billentyűk, a nagy vénák szívó hatása, az idegi és hormonális hatások, a környező szervek és vázizmok működése (izompumpa) összehúzódása, és elernyedése, a negatív melléküregi nyomás, a rekeszmozgás működteti. Elégtelen izommozgás esetén a nyirok lelassul, vizenyő gyülem, ödéma alakul ki és a szervezetet támadó baktériumok, gombák, vírusok szaporodni kezdenek.
A nyirokkeringés feladata a vérpályán belüli és kívüli folyamat közötti egyensúly megtartása. Ha ez felborul a sejt közötti folyadék túlsúlyban lesz, ödéma pangás keletkezik. A nyirokmasszázs végzésekor a kötőszöveti folyadékra hatunk. A vérnél visszaszívás történik, a nyiroknál továbbtolás.
A nyirokfolyadék átlagos áramlási sebessége percenként 3 cm. A nyirokmasszázs drenázs segítségével a nyírok áramlási sebessége megnövelhető, aminek hatására fokozódik a méreganyagok eltávolítása.
A szövet közötti folyadék elvezetésének serkentésével növeljük a méregtelenítést, a sejtek, a belső szervek, ízületek, izmok vérellátását, táplálék és oxigén ellátását.
Ismétlődő igénybevétele fokozza a salakanyagok elszállítását, megszünteti a szöveti nyírok pangást, aktiválja az immunrendszert, ily módon a sejtek és a szövetek regenerálódását is elősegíti. Hozzájárul a meglevő gyulladások, sebek regenerálódásához, mérsékli a gyulladás készséget.
A kezelések hatására az érzékeny nyirokterületek (ágyék, hónalj, nyaki terület) megduzzadt fájó nyirokcsomók, fájdalma mérséklődik, működésük javul. A kezelésekkel felgyorsul a nyirokkeringés, melynek hatására csökkenthető a nyirokpangás, a végtagok ödémásodása, megszüntethető.
A nyirokmasszázs elemei eltérőek a tradicionális masszázs alkalmával használt fogásrendszerektől. A nyirokelvezetést csavaró, pumpáló, gördülő fogások kerülnek alkalmazásra. Minden eleme nyomó és lazító fázisból áll.
A nyirokmasszázsnál a kötőszövetet és a bőrt masszírozzuk. A mozdulatok a nyirokkeringés irányába történnek, mely során a nyirokcsomók vibrációs mozdulatokkal aktiválásra kerülnek.
Mindig fontos, de a masszázs előtti napokban sok folyadékot meginni. A nyirokcsomók és nyirokvezetékek kezelésekkor csak kicsi nyomást alkalmazunk, mert a nyirokerek a bőrfelszínhez közel helyezkednek el.
A nyirokmasszázs lassú, ritmikus, gyengéd körkörös mozdulatból áll.
A nyirokmasszázs mindig több területet érint , a kezelésekre átlagosan 45-60 percet kell számolni.

Miben segít?

Hatása: ödéma elvezető, nyugtató, fájdalomcsillapító, immunrendszer javító. Eltávoznak a méreganyagok, megfiatalodik a szervezet, van cellulit kezelésének leghatékonyabb módja.
Más panaszok csökkentésére is alkalmas: nyirokkeringési panaszok, ízületi gyulladások és reuma esetén, migrén, fejfájásnál. Segíti a regenerációt baleseti sérülések, csonttörések és műtétek után, visszérgyulladások és trombózis után. Hatékony ekcémák, fekélyek, nem gyógyuló sebek kezelésére, menstruációs görcsre, gyomor és bélrendszeri problémákra.
Méregtelenítő kúrák során hasznos kiegészítő kezelés a nyirokmasszázs.
Hatására normalizálódik a folyadék egyensúly, a gyulladást kiváltó anyagok, a fehérjék, vírusok, baktériumok, toxinok a nyirokrendszeren keresztül távoznak a kötőszövetből, aminek következtében hatékonyabbá válik a szervezet védekezőképessége, csökken az ízületi gyulladás.
A visszér kialakulásánál nagy szerepe van a nyirokrendszer nem megfelelő működésének. A lassú nyirokmozgásnál nyirokfolyadék pangás alakul ki a lábban, ami az izmok megkeményedésével járnak együtt. A kemény izomban a kis vérerek, a kapillárisok nem képesek kitágulni és így sokkal kevesebb vér jut beléjük. A nagyobb erekbe több vér áramlik, ami következtében kitágulnak. A kitágult erekben a billentyűk nem jól zárnak, így a vér már visszafelé is áramlik. Ezekben az erekben vérpangás alakul ki, vagyis folyamatosan tágulnak ezek az erek. A nyirokkeringés felgyorsítása al meg lehet előzni a visszerek kialakulását.
Cellulit, narancsbőr esetén segít a kötőszövetben lévő méreganyagok eltávozásában. A méreganyagok olyan melléktermékek a szervezetben, amelyek lágy szövetekben halmozódnak fel és tárolódnak. Ennek okai a nem megfelelő táplálékok, a gyorsételek, az ízfokozók, ételszínezékek a szervezetben, a tartósítószerek, a dohányzás, a túlzott kávé- és alkoholfogyasztás, a gyógyszerek, a stressz, vagy a testmozgás hiánya.
A nyirokmasszázzsal ezeket a méreganyagokat szabadítjuk fel és távolítjuk el a szervezetből.
A kollagén és elasztin funkciókat jelentősen gátolják a toxikus anyagok, melynek következtében a kötőszövet és a bőr petyhüdt, megereszkedett lesz. A nyirokmasszázs által megnő a kapillárisok átjárhatósága, nő az oxigén ellátottsága és anyagcseréje, a szervezet zsírégetési folyamata fokozódik. A méreganyagok a vénák és nyirokerek segítségével a szervezet kiválasztó rendszerein keresztül távoznak. A bőr feszes lesz, helyreáll rugalmassága, a laza kötőszövetek megerősödnek.

A nyirokmasszázs nem gyógyít! Alkalmazásával az öngyógyítás folyamatait segítjük elő. A kezelések megkezdése előtt és a kezelések ideje alatt konzultáljon orvosával!

Általánosságban nem ajánlott a nyirokmasszázs:

Akut gyulladásos folyamatoknál, pajzsmirigy működési zavaroknál, trombózis gyanús területeken, daganatosan elfajult szövetek közelében, szívelégtelenséghez társuló ödémáknál.

Abszolút ellenjavallatok:

Akut asztma, akut bakteriális vagy vírusos fertőzés, akut szívproblémák, akut vénás betegségek, citosztatikus és sugárkezelés alatt, igazolt áttét, nagy malignitású tumorok esetén az utókezeléstől számított egy éven belül, súlyos érszűkület esetén, súlyos neuropátiás végtag esetén.

Relatív ellenjavallatok:

Asthma bronchiale, bél anomáliák, cardiális panaszok, ischaemiás szívbetegség, colitis ulcerosa, fertőzéses , gyulladásos bőrelváltozások, hadi sérv, hiperthireosis, jóindulatú hasi tumorok, kismedencei gyulladások.

Nyírokrendszerről:

„Az élet maga a mozgás. A nyirokmasszázs az erek és immunrendszerünk trénere.”
Az emberi testben a vérrendszer mellett egy másik érrendszer is található, a nyirokrendszer. Nyirokrendszernek a belső védekező rendszerünket nevezzük. Fő feladata a szervezetre káros anyagok elszállítása, fontos szerepet tölt be a szervezet só- és vízháztartásának biztosításában és a külső betolakodó elleni védekezésben, azaz az immunitásban is. Ha a szervezetet kórokozó támadja meg, a nyirokcsomókban található limfociták (a fehérvérsejtek egyik típusa) szaporodásnak indulnak, és ezek segítségével felveszi a szervezet a küzdelmet a fertőzéssel szemben.
A nyirokrendszerhez tartoznak a nyirokerek , a nyirokcsomók, a magányos tüszők, összekapaszkodott tüszők, a mandulák, a lép, a csecsemőmirigy, a vékonybél, a vastagbél, a féregnyúlvány, a Peyer – plakkok, és a nyirok. A nyirokcsomók a nyakban, a hónaljban, az ágyékban kitapinthatóak.
Azok az őssejtek, melyekből a nyiroksejtek származnak, az elsődleges nyirokszervekben telepednek meg, találhatóak: a T lymphociták a csecsemőmirigyben, a B lymphociták a csontvelőben.
A nyirokcsomók a nyirokerek lefutásában található kerek vagy hosszúkás, gyakran lapított szervek, 3-3 mm átmérő nagyságúak. Az emberi szervezetben kb 600-700 található, diffúzan, illetve csoportosan a nyak, a hónalj, a mellkas, a has és az ágyékban.
Hiszem, hogy a preventív szemléletű kezelések segítenek abban, hogy a szervezet megtisztuljon, és jól érezze magát.
Szakértelmet és odafigyelést adok, személyre szabott kezelésekkel segítem, hogy beindítsuk a szervezet saját öngyógyító mechanizmusát.

Szinergikus arc nyirok masszázs …………………………….  8 000 Ft

Szinergikus Test nyirok masszázs ………………………….  12 000 Ft